Informacja
Ostatnio na forum NFSPlanet Polska
Czarny Piątek na Originie  Napisał Manticore
24 listopada 2015, 23:41
Krótkie ogłoszenie - z okazji Czarnego Piątku, na platformie Origin możecie kupić gry w promocyjnych cenach. Wśród nich znalazły się oczywiście te z serii Need for Speed. Oto ich promocyjne ceny:

7,49 zł - Shift, The Run, Most Wanted 2012,
11,24 zł - Hot Pursuit 2010
14,99 zł - Undercover, Shift 2 Unleashed, ProStreet
29,95 zł - Rivals
59,50 zł - Rivals Edycja Kompletna

Pełną listę gier objętych promocją możecie zobaczyć na stronie Łowcy gier.
 
Patch do NFS już 25 listopada!  Napisał Gotch
24 listopada 2015, 08:33
Długo oczekiwany patch do nowego Need For Speeda jest już prawie gotowy i dokładnie 25 listopada zostanie udostępniony do pobrania. Ghost Games planuje intensywną współpracę z graczami i korzystanie z ich pomysłów. Owoc działań widać już teraz, gdy spojrzymy na listę przewidzianych zmian. Czołową poprawką wydaje się być obszar sztucznej inteligencji, a dokładnie doganianie (spowalnianie też) przez graczy AI, tzw. Catch Up, wykorzystywany w poprzednich częściach serii. Jak wiemy potrafi to mocno irytować, szczególnie gdy prowadzimy przez cały wyścig, a na ostatnich metrach rywale dostają nadprzyrodzonych sił i odbierają nam pewną wygraną. Porażka boli jeszcze bardziej jak przeciwnik porusza się Nissanem 180SX, a my właśnie dopieściliśmy swojego Lamborghini, dając mu "serce" o mocy 1000 KM. Kto grał, ten wie czego doświadczamy w wyścigu z Amy, pt. "Części składowe"!

Poniżej lista wszystkich poprawek zawartych w nadchodzącym patchu. Zachęcamy do komentowania i dzielenia się wrażeniami... jak już będzie taka możliwość:)

* Doganianie graczy przez SI - opisane powyżej
* Zawody społecznościowe - zmagania, w których nagrodą będzie dodatkowa kasa, zniżki na części i punkty REP
* Samochody ikon - Hoonicorn Kena Blocka i Lamborghini Diablo SV Morohoshiego dostępne za darmo, po wygraniu misji z ich udziałem
* Neony - spojrzenie na neony z innej strony, niż się tego spodziewaliśmy - nie pod nadwoziem, a na samochodzie. Dostępne tylko dla Lamborghini Morohoshiego. Przejdź pod link ze źródła wiadomości, by zobaczyć dzieło w akcji.
* System wyboru barw 2.0 - nowe funkcjonalności u lakiernika, m.in. gotowe zestawy kolorystyczne, ostatnio używane kolory, gotowe materiały i wartości numeryczne dla suwaków
* Odbicie lustrzane winyli - od teraz będzie można przenieść dowolną warstwę z jednej strony samochodu na drugą
* Zwiększenie poziomu REP - z 50 do 60 poziomu
* Wyzwania codzienne - dodanie nowych oraz zrównoważenie liczby dostępnych rodzajów zawodów
* Nowe trofea i osiągnięcia - łącznie 3: "Wierny fan", "Iconklasta" i "Pokonać blokadę"
* Gotowe winyle - 30 nowych, gotowych wzorów
* Pozostałe poprawki i ulepszenia w pozostałych obszarach

Źródło: needforspeed.com
 
Pierwsze chwile z Need For Speed (2015) - część II  Napisał Gotch
21 listopada 2015, 19:27
Witajcie. Niektórzy z Was zapewne sądzili, że druga część naszego testu gry Need For Speed, już pewnie nigdy się nie ukaże. Minęło sporo czasu, od prezentacji pierwszej odsłony, w której mogliście poczytać o początkowych minutach rozgrywki. Dzisiaj oficjalnie przerywamy okres cisyy i prezentujemy kolejną partię wiadomości, tym razem skupionych głównie na tuningu wizualnym. W zanadrzu mamy jeszcze opis tuningu mechanicznego, wyścigów, modelu jazdy, grafiki, muzyki i paru innych kwestii. Wyjedziemy z garażu i zobaczymy co w Ventura Bay piszczy!


 
Auto na premierę Need For Speed: Mamy zwycięzcę!  Napisał Gotch
20 listopada 2015, 10:42
Nasz Showroom wystartował w dniu premiery nowego NFS-a, natomiast dziś mamy zaszczyt poinformować o zwycięzcy pierwszego konkursu na najlepiej przerobiony samochód. W zmaganiach udział wzięło 3 użytkowników, zaprezentowano 6 samochodów oraz oddano 8 ważnych głosów, z czego największa liczba powędrowała na konto Mrocza i jego BMW M4 F82. Zdecydowaliście, że właśnie ta praca zasługuje na 4 głosy, zapisując się na stałe w historii NFSPlanet:) Gratulacje dla zwycięzcy!!

Poniżej widzicie zdjęcia zwycięskiego wozu. Zapraszamy do nadsyłania swoich prac, choć wiemy, że póki co niewielu z Was posiada takie możliwości i pełną parą ruszymy dopiero na wiosnę, gdy światło dzienne ujrzy edycja na platformę PC. W tym tygodniu otrzymaliśmy tylko jedno zgłoszenie i bardzo liczymy na zmianę tego stanu. Nie czekajcie, twórzcie i zgłaszajcie się!


 
Skrypty ASI, czyli ulepszamy NFSy  Napisał Manticore
18 listopada 2015, 17:33
Słyszeliście kiedyś o skryptach ASI? Jest to dość interesująca metoda modyfikacji gier, znana zwłaszcza wśród fanów Grand Theft Auto. Polega ona na tym, że do folderu z grą wklejamy specjalnie spreparowany plik .dll, a także skrypty z rozszerzeniem .asi. Po włączeniu gry, ta wczytuje zmodyfikowaną bibliotekę, która odczytuje informacje zawarte w skryptach, a te z kolei powodują modyfikację gry w pamięci RAM. Działa to więc jak trainer, z tą różnicą, że skrypty ASI są wygodniejsze w użyciu - uruchamiają się automatycznie wraz ze startem gry.

Co zatem mogą zrobić skrypty dla fanów gier z serii Need for Speed? Jak się okazuje, bardzo wiele.

Po pierwsze, dzięki nim możemy uzyskać w grach rozdzielczości panoramiczne, i to bez zniekształcania proporcji obiektów w grze. Tą tematyką zajmuje się osobnik znany jako ThirteenAG. Na jego stronie, dostępnej pod tym adresem znajdziemy skrypty przeznaczone dla NFS Underground, NFS Underground 2, NFS Most Wanted (2005) oraz NFS Carbon.

Po drugie, dzięki skryptom możemy uzyskać dostęp do całej gamy nowych możliwości, których nie oferowała podstawowa gra. Takimi skryptami zajmuje się użytkownik nlgzrgn z forum GTRCars (to dzięki użytkownikom tego forum możemy znowu grać w Motor City Online). Póki co wypuścił on dwa skrypty - NFSU2 Extra Options - Build 1 oraz NFSMW Extra Options - Build 3. Każdy z nich powoduje modyfikację naprawdę wielu elementów gry, dla której jest przeznaczony, ale warto wspomnieć, że jeśli któraś z opcji nam przeszkadza, to możemy ją wyłączyć w pliku konfiguracyjnym moda. Co zatem uzyskamy dzięki tym skryptom?

NFSU2 Extra Options - Build 1 - do pobrania stąd
 • możliwość ustawienia ilości okrążeń od 0 (nieskończony wyścig) do 127
 • mnożnik podczas driftu może mieć maksymalną wartość 9
 • możliwość wyboru sposobu wyświetlania zdobytych punktów podczas driftu (np. 3x500 zamiast 1500)
 • wyłączenie blokady regionalnej - od teraz w każdej wersji gry można jeździć Peugeotem 106, Vauxhallem Corsą, Hondą Civic oraz Acurą RSX (należy samodzielnie pobrać pliki brakujących samochodów, np. stąd
 • można wybrać dowolną trasę w trybie swobodnej jazdy
 • można wybrać dowolną trasę w dowolnym trybie szybkiego wyścigu
 • możliwość wyłączenia neonowych barier podczas wyścigu


NFSMW Extra Options - Build 3 - do pobrania stąd
 • możliwość rozegrania dowolnego wyścigu typu Próba Czasowa w Szybkim Wyścigu
 • opcja włączenia policji w Szybkim Wyścigu
 • możliwość wyłączenia opcji Online w menu głównym
 • w trybie Eliminacji można wybrać liczbę okrążeń i przeciwników niezależnie od siebie
 • klawisz H włącza i wyłącza światła samochodu
 • opcja wyłączenia barier podczas wyścigu
 • zmiana poziomu pościgu klawiszem 0
 • minimalna liczba okrążeń w Szybkim Wyścigu to 0 (nieskończony wyścig), a maksymalna to 127
 • możliwośc wybrania od 0 do 6 przeciwników
 • możliwość gry dowolnym samochodem w Karierze, Szybkim Wyścigu i Serii Prób (dokładny opis w readme)
 • włączanie policyjnego koguta klawiszem O
 • dodatkowy przeciwnik na Czarnej Liście (Roger "Rog" #16) - opcja ta jest zabugowana, nie polecam
 • modyfikacja prędkości gry


To oczywiście nie koniec - autor planuje wydać też skrypty do pierwszego Undergrounda oraz Carbona. Kiedy to nastąpi, poinformujemy Was o tym.

Niedługo na Planecie pojawią się artykuły opisujące szczegółowo jak korzystać ze skryptów. Póki co, poniżej macie próbki możliwości moda NFSMW Extra Options - Build 3. Warto też wspomnieć, że skrypty wymagają do działania konkretnej wersji pliku .exe gry - chodzi o wersję No CD. Niestety, musicie znaleźć ją samodzielnie, robicie to też na własną odpowiedzialność.
 
Runda 1: Wybór najlepszego auta z Showroom  Napisał Gotch
17 listopada 2015, 15:07
Lista zgłoszeń, napływających do naszego forumowego Showrooma, jest póki co bardzo mała. Powodów tego stanu rzeczy może być kilka, ale wierzymy, że tym najważniejszym jest brak możliwości zagrania, a nie brak chęci dzielenia się swoimi pracami. Nowy Need For Speed jest z nami od niecałych dwóch tygodni, więc jeszcze jest czas, by zabawa nabrała rumieńców.

Zobaczmy jednak, co ukazało się do tej pory i postarajmy się wybrać pojazd, któremu przypadnie zaszczytny tytuł "Auta na premierę Need For Speed". W rywalizacji bierze udział Mrocz, C4MEL i moja skromna osoba. Głosujcie za pomocą ankiety na forum -> link
 
Podsumowanie dostępnych modyfikacji wizualnych  Napisał Gotch
16 listopada 2015, 20:34
Jesteście ciekawi ile opcji modyfikacji wizualnych przewidziano dla każdego z 51 aut w nowym Need For Speed? Na serwisie Reddit znajdziemy przydatny arkusz, prowadzony przez tamtejszą społeczność. Cykl życia tego "excela" na chwilę obecną dobiegł końca, gdyż wszystkie karty zostały odkryte, a każdy samochód dogłębnie zweryfikowany pod kątem dostępnych części. Możliwe, że lista ulegnie zmianie, za sprawą zapowiadanych DLC. Przydałoby się rozszerzyć nieco dostępność zmiany przednich i tylnych świateł. Nie chcemy widzieć tam tyle "No"


 
Relacja z G Star 2015  Napisał Manticore
14 listopada 2015, 12:27
Tak jak obiecywaliśmy - oto krótkie podsumowanie tego, co udało nam się dowiedzieć o NFS Edge - zarówno z artykułów w sieci, jak i z gameplayów wrzuconych na serwis YouTube.
 • niektóre z funkcji gry: handel samochodami, tuning oraz.... produkcja samochodów (Car Manufacturing)? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, o co chodzi z tym ostatnim - jedyne, co przychodzi na myśl to zbieranie schematów aut, tak jak w NFS No Limits
 • ujawnione tryby gry: Speed Battle, Item Battle, Time Attack, Hot Pursuit
 • trasy wyścigów będą ograniczone, tak jak w HP2010
 • prawdopodobnie miejsce broni zajmą "znajdźki" rozrzucone po trasie wyścigu (kto grał w Blur, ten wie, o co chodzi)
 • zamknięta beta gry rozpocznie się 26 listopada, niestety - będzie dostępna tylko dla Koreańczyków
 • pełna wersja gry zadebiutuje w 2016 roku
 • wymagania sprzętowe: Windows Vista, procesor Core i3-2120 @ 3.30GHz, 4GB RAM, GeForce GTX 550 Ti, DirectX w wersji 10
 • najprawdopodobniej nie będzie jazdy swobodnej - wyścigi wybieramy w lobby
 • po skończonym wyścigu losujemy jedną z czterech kart - podobnie jak w NFS World


Poniżej znajdziecie pełny zwiastun gry oraz przykładowy gameplay.
Źródło: MMOCulture.com | oficjalna strona gry
 
Pod maską, cz. 1  Napisał Manticore
13 listopada 2015, 17:06
Na oficjalnej stronie NFS znalazł się pierwszy artykuł z nowej serii, zatytułowanej "Pod maską". Zaczyna się dość długim (i niezbyt ciekawym) wstępem, w którym twórcy dziękują graczom za zaufanie i obiecują, że gra będzie ciągle rozwijana zgodnie z ich oczekiwaniami. Natomiast w dalszej części tekstu znajduje się lista poprawek, jakie zostaną wprowadzone do gry w pierwszym patchu (no dobra, drugim - niedawno doczekaliśmy się aktualizacji częściowo eliminującej problemy ze spadkiem liczby klatek na sekundę na konsoli Microsoftu). Oto pełna lista zmian:

 • Lepiej wyważona sztuczna inteligencja
 • Nowości w edytorze winyli: możliwość tworzenia lustrzanych odbić, usprawniony system wyboru barwy
 • Hoonicorn oraz Lamborghini Diablo Morohoshi-sana jako prezenty po ukończeniu odpowiednich wątków fabularnych
 • Pierwsze spojrzenie na neony
 • Wczesna wersja robocza Lamborghini Diablo Morohoshi-sana
 • Zwiększony maksymalny poziom REP (50-60)
 • 3 nowe trofea i osiągnięcia
 • Nowe wyzwania codzienne
 • 30 nowych, gotowych winyli
 • Ogólne poprawki i ulepszenia


To oczywiście nie koniec, kolejne aktualizacje z pewnością przyniosą więcej zmian. Ciekawi Was, co takiego EA szykuje dla graczy? My też - jak tylko ukaże się kolejny artykuł z serii "Pod maską", natychmiast Was o tym poinformujemy.

W międzyczasie - w Korei Południowej odbyły się targi G Star 2015, na których można było pograć w Need for Speed Edge. Ich krótkie podsumowanie niedługo zagości jako news na Planecie.

 
Pierwsze chwile z Need For Speed (2015)  Napisał Gotch
12 listopada 2015, 22:08
Witajcie! Specjalnie dla Was, startujemy dziś z pierwszą odsłoną publikacji na temat nowego Need For Speeda. Jest to luźne spojrzenie na nową produkcję Ghost Games, w której postaraliśmy się zawrzeć możliwie jak najwięcej cennych informacji. Myślimy, że okaże się to przydatne dla wszystkich niezdecydowanych, dla planujących zakup, a być może także dla szczęśliwych posiadaczy, którzy być może dowiedzą się czegoś ciekawego z naszego tekstu.

Nasz przegląd zaczniemy od absolutnego wstępu do gry, czyli pierwszych kilkunastu minut.
W kolejnych dwóch rozdziałach poruszymy tematykę tuningu, wyścigów, postępu, rozgrywki sieciowej i aktywności pobocznych. Zapraszamy do czytania, czekając jednocześnie na propozycje tematów, o których mielibyśmy napisać. 
Idź do strony  [1] 2 3 ... 162 163 164
Powered by NFSPlanet.PL/NFSPolska.EU @ 1999 - 2015
Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych na stronie bez zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia są wyłącznie własnością NFS Planet Polska
Jeśli zdarzy się sytuacja plagiatu jesteśmy gotowi wysunąć wnioski prawne w kierunku plagiatora.
Strona jest dedykowanym przez EA oficjalnym centrum serii NFS.
Fueled by E107 0.7 Core + poprawki i skrypty autorskie
Programowanie: (TriPax) Grafika: Sobiech
A part of T-Projects.NET Group

Witaj
Showroom
Sklep NFS
Sponsorzy
Partnerzy
Ankieta
Czas generowania: 0.3152 sek., 0.1590 z tego dla zapytań. Zapytań do bazy danych: 56. Użycie pamięci: 1,254KB