Informacja
Dwie informacje o Electronic Arts  Napisał Manticore
31 stycznia 2018, 19:03
Dziś trochę nietypowo, bo zamiast informacji o grach z serii Need for Speed, chciałbym przedstawić Wam dwie wiadomości na temat wydawcy serii - firmy Electronic Arts.

Chyba wszyscy wiemy, jak wielkie zamieszanie wywołała premiera wersji trial gry Star Wars Battlefront II jesienią zeszłego roku. Gracze byli oburzeni faktem występowania w grze wysoce inwazyjnych mikrotransakcji. W skrócie - w grze znajdują się zablokowane postacie. Można do nich uzyskać dostęp na dwa sposoby: albo grając (i zarabiając kredyty), albo zapłacić za natychmiastowy dostęp do nich prawdziwymi pieniędzmi. Problem polegał na tym, że aby bezpłatnie odblokować sobie jedną postać, trzeba spędzić w grze kilkadziesiąt godzin (dla przykładu - odblokowanie Dartha Vadera zabiera ok. 40 godzin!). Sprawa wywołała tak potężny odzew graczy, że tuż przed oficjalną premierą Battlefronta, EA tymczasowo usunęło z gry mikropłatności.

Innym przykładem jest chociażby NFS Payback, w którym system tuningu mechanicznego zastąpiono kartami Speed (oczywiście można je kupić za prawdziwe pieniądze).

Wydawać by się mogło, że po tak wielkiej aferze EA pójdzie po rozum do głowy i zaprzestanie stosowania tak szkodliwych praktyk w swoich grach, ale... jest zupełnie odwrotnie. Przedstawiciele firmy wręcz otwarcie mówią, że dalej zamierzają brnąć w tym kierunku! Oto, co na ten temat miał do powiedzenia Andrew Wilson, dyrektor generalny Electronic Arts (tłumaczenie z serwisu Gry-Online.pl):
Patrząc w przyszłość, wierzymy w to, że usługi na żywo, w tym także opcjonalna, cyfrowa monetyzacja, kiedy są zrobione dobrze, zapewniają bardzo ważny element wyboru, który może wydłużyć i usprawnić doświadczenia płynące z naszych gier.


O ile premiera Battlefronta 2 była dla EA strzałem w stopę, tak tego typu wypowiedzi to już strzał z wyrzutni rakiet w biodro.

Patrząc na całą sprawę, druga z dzisiejszych informacji może okazać się wręcz ulgą... Otóż serwis Polygon dotarł do informacji (ponoć z wiarygodnego źródła), że Microsoft przymierza się do wykupienia Electronic Arts! Na razie jest to tylko niepotwierdzona plotka, tak więc radzę traktować tę informację z dystansem. Jak myślicie, jeśli faktycznie do takiej transakcji dojdzie, to czy odbije się to w jakikolwiek sposób na jakości gier od EA? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Gry Online | Polygon
 
Komentarze

Do wystawianie komentarzy na tej stronie wymagane jest zalogowania się - zaloguj się lub kliknij tutaj , aby się zarejestrować.
Powered by NFSPlanet.PL/NFSPolska.EU @ 1999 - 2015
Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści zawartych na stronie bez zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia są wyłącznie własnością NFS Planet Polska
Jeśli zdarzy się sytuacja plagiatu jesteśmy gotowi wysunąć wnioski prawne w kierunku plagiatora.
Strona jest dedykowanym przez EA oficjalnym centrum serii NFS.
Fueled by E107 0.7 Core + poprawki i skrypty autorskie
Programowanie: (TriPax) Grafika: Sobiech
A part of T-Projects.NET Group

Witaj
Premiera
Sklep NFS
Sponsorzy
Ankieta
Oferta
Czas generowania: 0.2327 sek., 0.0275 z tego dla zapytań. Zapytań do bazy danych: 37. Użycie pamięci: 1,168KB